Dziś, pomimo, że to piątek i w dodatku 13 dzień maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.
Święto ustanowiono siedem lat temu, za sprawą dwóch organizacji związanych z transportem drogowym: IRU – przewoźników i UICR – kierowców. Podkreślić wypada, że jest to dzień poświęcony wszystkim osobom, zawodowo zasiadającym za kierownicą – ciężarówek małych i dużych, busów, autobusów, trolejbusów, aut dostawczych i osobowych.
Życzymy Wam wszystkim aby wzrósł szacunek do tego ciężkiego zawodu, żeby Wam nie dokuczały korki i awarie, jazda była spokojna i bezpieczna. No i oczywiście tylu powrotów, ile wyjazdów.
Producent programu Na Osi i organizator zlotu Master Truck Show



![Wyłączenia z art. 3 i 13 rozporządzenia 561/2006 – cd. [Ekspert Na Osi radzi] Wyłączenia z art. 3 i 13 rozporządzenia 561/2006 - cd. [Ekspert Na Osi radzi]](https://naosi.pl/wp-content/uploads/2022/12/1010-ekspert-2-370x240_c.jpg)



