aktualności

piątek, 01 lipiec 2022 / Opublikowane w AKTUALNOŚCI, All, GŁÓWNA, NEWS
MAN Truck & Bus od początku 2025 r. będzie produkować w Norymberdze długie serie baterii wysokowoltowych do pojazdów ciężarowych i autobusów. W tym celu w najbliższych pięciu latach firma zainwestuje ponad 100 milionów euro w posiadający najdłuższą tradycję zakład produkujący silniki spalinowe w Norymberdze. Roczne zdolności produkcyjne zakładu mają wzrosnąć do ponad 100 000 baterii. Dzięki inwestycji w budowę linii produkcyjnej baterii uda się w przyszłości zapewnić 350 miejsc pracy. Ta istotna dla przyszłości decyzja inwestycyjna została podjęta wspólnie przez przedsiębiorstwo i reprezentację pracowników przy czynnym wsparciu ze strony kręgów politycznych Bawarii. Decyzja o budowie zakładu produkcyjnego zapewni Norymberdze, miastu o bogatej tradycji, wyraźną perspektywę dalszego rozwoju.
piątek, 01 lipiec 2022 / Opublikowane w AKTUALNOŚCI, All, GŁÓWNA, NEWS
Region Gotlandia dokonuje znacznych inwestycji w zrównoważony rozwój. Do 2040 r., pięć lat przed celem wyznaczonym przez Szwecję, region ma być wolny od paliw kopalnych. Jednym z elementów tej strategii jest transport dystrybucyjny wolny od paliw kopalnych, który wykonuje w pełni firma Schenker Åkeri AB, przy wsparciu Scania.
czwartek, 30 czerwiec 2022 / Opublikowane w AKTUALNOŚCI, All, GŁÓWNA, NEWS
Volvo FL i FE, które są najczęściej wykorzystywane do dystrybucji w miastach i na terenach zurbanizowanych, otrzymały nowe, zmodernizowane skrzynie biegów, które zapewniają większą wydajność i płynność jazdy.
Nowa generacja pojazdów DAF XD zostanie zaprezentowana na targach IAA 2022
czwartek, 30 czerwiec 2022 / Opublikowane w AKTUALNOŚCI, All, GŁÓWNA, NEWS
Przyszłość dystrybucji i transportu specjalistycznego rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem na rynek nowej generacji pojazdów DAF XD. Ta całkowicie nowa seria pojazdów ciężarowych wyznacza pionierskie standardy w zakresie jakości, bezpieczeństwa, wydajności oraz komfortu kierowcy i jest w pełni przygotowana do bezemisyjnych układów napędowych. Pojazdy nowej generacji DAF serii XD zostaną zaprezentowane we wrześniu na targach IAA, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech.
TOP