Piętnastka w logo Master Truck Show w tym roku napawa nas dumą – oznacza ładnych kilkanaście lat wspólnej zabawy. Pomyślcie sobie: jakby zebrać wszystkie edycje do kupy i zorganizować je ciągiem, impreza trwałaby 1,5 miesiąca! :) Przez ten czas przewinęła się przez zlot ogromna liczba aut i choć ciężko jest je wszystkie spamiętać, niektórym udało się wyryć w naszej pamięci na stałe.
Przy okazji zbliżającej się, 15. edycji zlotu, chcielibyśmy wspólnie z Wami trochę powspominać. Na start cofamy się o 10 lat. Rok 2009, V zlot Master Truck Show. W tamtym czasie gościliśmy Was jeszcze na terenie Politechniki Opolskiej. Klimat niby bardziej kameralny, ale już wtedy przyjeżdżały do Opola fantastyczne maszyny

Przypominamy, kto zgarnął wówczas najważniejsze nagrody:

Główną nagrodę – co chyba zresztą nie było wielkim zaskoczeniem – zgarnęła Scania „Legend” z firmy Ristimaa z Finlandii.

Za najlepszą ciężarówkę z Polski – Master Truck of Poland – uznano Dafa „Hellboy’a” z firmy Repiński Transport.

Publiczność jako swojego faworyta wybrała Scanię „Severni Hvezda” jeżdżącą wówczas w czeskiej firmie Lados (ciekawostka: w ubiegłym roku „Severni Hvezda” po raz pierwszy wystąpiła podczas zlotu jako reprezentantka Węgier i też nie wyjechała bez nagrody ;) ).

Kto był? Kto pamięta pojazdy z V. edycji? Jacy byli Wasi ulubieńcy? Które auta chcielibyście zobaczyć jeszcze raz?

Przypominamy, że już można zapisywać swoje auta na tegoroczny zlot!

Za zdjęcia dziękujemy Kamilowi „Zibiemu” Oplerowi :)