Dziś w planie bardzo dużo kurzu i jedzenie błota, czyli ekstremalne sporty samochodowe w sam raz dla miłośników  ciężarówek. Będzie o  TRUCK TRIAL!:)

Od 2017r. mamy szczęście gościć na Master Truck Show Łukasza Martynka (CM Team, CM Wood, Drew-Lech), Grzegorza Wojciecha i Marcina Wojciecha (G/M Team Polska Południe) – zawodników truck trial, którzy zapewniają na zlocie element szaleństwa i przenoszą na mastertruckowy grunt klimat zawodów. W wielkim uproszczeniu: rzecz polega na przejazdach specjalnie przygotowaną ciężarówką w ekstremalnym terenie przez poszczególne bramki. Dlatego też trialowe Tatry od chłopaków z Beskidu Śląskiego prezentują tuning w bardziej praktycznym niż stricte estetycznym wydaniu. Sami przebudowywali maszyny, żeby przystosować je do startu w zawodach, m.in. przerabiali instalację elektryczną i układ paliwowy, żeby w głębokiej wodzie wszystko działało, a zbiornik był jak najwyżej. Auta mają też dorobione blokady przedniego dyferencjału, a dla podkręcenia mocy – do silnika dołożone turbosprężarki, których w standardzie tych modeli nie było. Bezpieczeństwo podczas przejazdów zapewniają wbudowane klatki, specjalne fotele i pasy. Oczywiście w takim sporcie nie może się obyć bez ofiar – głównie w przednich półosiach, szybach i oponach, ale gra jest warta świeczki, bo chłopaki regularnie święcą triumfy podczas konkursów.

Ich maszyny i popisy w ciężarówkach będzie można po raz kolejny podziwiać podczas Master Truck Show! Jeśli lubicie czasem się oderwać od wypolerowanych karoserii i lśniących chromów, a do tego macie mocne nerwy, jest to dla Was punkt obowiązkowy! Trialowe Tatry robią niesamowite wrażenie na żywo, a przy okazji można zamienić kilka słów z właścicielami – może zaszczepią w Was trochę pasji do tego oryginalnego sportu! :)

PS. A jeśli nie możecie się doczekać Master Trucka i nie macie planów na najbliższy weekend, tj. 18-19 maja, możecie się wybrać do miejscowości Mohelnice w Czechach, gdzie chłopaki po raz kolejny będą walczyć o podium! ;)

 

Zdjęcia: CM Team, G/M Team Polska Południefotofeil.pl, Łukasz Martynek