Scanię “Old school baby” można spokojnie określić mianem jednego z mastertruckowych “evergreenów”, a właścicieli firmy Lex-us – Alexandra Wuthe i Paulusa Kowalskiego – kolekcjonerami pucharów. Obok ich ciężarówek po prostu nie da się przejść obojętnie!

W zeszłym roku najbardziej utytułowana przedstawicielka firmy zaskoczyła nie tylko odnowionym wnętrzem kabiny (za które zresztą zgarnęła nagrodę w tej kategorii), ale też dopasowaną do ciągnika naczepą ozdobioną fotografiami z albumu rodzinnego Alexa. Wychodzi na to, że w jego rodzinie istnieje pewna genetyczna przypadłość warunkująca zamiłowanie do pracy w transporcie. Na naczepie możemy prześledzić historię rodziny Wuthe, począwszy od pradziadka Alexa – Fritza, który rozpoczął swoją przygodę z transportem w 1924 roku powożąc wozem zaprzężonym w konie, poprzez syna Fritza – Ericha, dysponującego już flotą złożoną z trzech ciężarówek mogących przewieźć 6-tonowe ładunki i kolejnych członków rodziny, z dekady na dekadę rozbudowujących i modernizujących firmę, aż do 1997r., kiedy konkurencja na rynku wymusiła jej zamknięcie.

Na szczęście w Alexie miłość do transportu przetrwała i w 2008 r. wraz z Paulusem Kowalskim założył firmę Lex-us.

Historia rodzinna to jednak nie wszystko! Wnętrze naczepy robi nie mniejsze wrażenie – jest w 100% przystosowane do mieszkania, wyposażone w sypialnię, łazienkę, salon, a nawet… balkon! Jeśli będziecie mieć trochę szczęścia, może Alex pozwoli Wam zajrzeć do środka ;)

Dla tych, którzy przeoczyli Scanię „Old School Baby”, albo nie mieli okazji być na Master Truck Show w zeszłym roku, ewentualnie dla tych niemogących się doczekać, aż zobaczą ten pojazd na żywo podczas tegorocznej edycji, mamy garść zdjęć :) Możecie na nich podziwiać naczepę w detalach z zewnątrz oraz podejrzeć, jak wyglądały prace nad jej wnętrzem. Poza tym możecie też poznać Alexa ;)

Czym zaskoczą chłopaki z Lex-us w tym roku? O tym już niebawem… ;)