Firma Baca po raz pierwszy pojawiła się na Master Truck Show w 2014r. Od tamtej pory pomorscy transportowcy nie opuścili ani jednej edycji i zdążyli zaskarbić sobie ogromną sympatię widzów oraz pozostałych uczestników zlotu. A wszystkiemu winne ich auta… :)

Jak wiadomo jednak, za wszystkimi pięknymi ciężarówkami zawsze stoją ludzie. W tym przypadku zaczęło się tak, że Dawid Obrzut – na co dzień szef firmy i spedytor, z pasji kierowca i tuningowiec-perfekcjonista, wychowany w rodzinie z transportowymi korzeniami, autor wszystkich projektów aut jeżdżących w firmie – zdał prawko. Ponieważ – jak sam mówi – „życie jest za krótkie, żeby jeździć seryjnymi autami”, musiał przygotować sobie coś specjalnego. Tak powstała Scania „Letty” – naczelna reprezentantka firmy, trzykrotnie wyróżniana podczas Master Truck Show.  Z czasem zamiłowanie do tuningu przeszło w uzależnienie i odpicowane ciężarówki wyjeżdżały z warsztatu Dawida i Kocyka niemalże całymi seriami!;)  A że u Bacy w firmie jak w rodzinie, stąd też tyle motywacji u chłopaków do prac nad autami – chcieliby, żeby każdy kierowca cieszył się mogąc jeździć fajną furą!

Pojazdy prezentują głównie styl holenderski, co wynika z zamiłowania do zabaw kolorami – odważne łączenie barw powoduje, że nikt koło aut tej firmy nie może przejść obojętnie. Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko – każdy projekt dopięty jest na ostatni guzik, z kompletnie zrobionym pod dane auto wnętrzem (za co odpowiada Adamos Interior) oraz nagłośnieniem.  Podczas tegorocznej edycji nie obejdzie się bez nowości. Obecnie trwają prace nad zupełnie nową Scanią, której premiery spodziewamy się podczas Master Truck Show. Zawita też do nas zwycięzca Truck Show Pomorze 2019 – Volvo w kolorze „baby blue”.  Mamy dla Was całkiem sporo zdjęć tego auta, ale – uwaga! – bądźcie ostrożni oglądając – to, co zobaczycie, przyspiesza znacząco bicie serca, przez co można paść z zachwytu! :)

Zdjęcia: Kawlowski photo, Dawid Obrzut