pomoce drogowe

Popularna ostatnio integralność wielu grup branżowych swój wyraz znalazła również w powołaniu Stowarzyszenia Polska Pomoc Drogowa. Jego członkowie co najmniej raz w roku spotykają się, oczywiście przyjeżdżając swoimi holownikami. Można je wtedy podziwiać zgromadzone w sporej ilości na jednym miejscu, ale zdarza się i tak, że pojazdy formują konwój, przejeżdżający ulicami miasta, w którym spotkanie zorganizowano. Tak było na przykład kilka lat temu w Opolu. W tym roku członków Stowarzyszenia gościł Augustów. Oprócz spraw formalnych, spotkanie takie jest też zawsze dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy zgromadzonymi. Przez lata Stowarzyszenie rozrosło się i skupia w tej chwili 34 firmy z całej Polski.

Pomoce Drogowe cz1 Zawadzki

“Celem stowarzyszenia jest integracja środowiska firm pomocy drogowych, podnoszenie bezpieczeństwa na drodze, pracy na drodze, świadomości, próby  wskazania nieprawidłowych rzeczy, które są obecnie jak gdyby respektowane przez nasze prawo, a my chcemy dążyć do tego żeby to udoskonalić, żeby zrobić to perfekcyjnie. ” Rozpoczęło się to jakby od firm bardzo dużych teraz coraz częściej przystępują do nas firmy mniejsze , chodzi o to by się integrować, by zwiększać poziom naszej pracy i skuteczność pomocy klientom na drodze.”- powiedział Mirosław Zawadzki, prezes Stowarzyszenia Polskiej Pomocy Drogowych.
Niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt, którego jak widać w Augustowie nie zabrakło. Pomoce Drogowe cz1 1Niezwykle ożywione rozmowy pomiędzy przedsiębiorcami wyraźnie wskazywały, że bezpośrednie spotkania są najlepszą formą dyskusji o kondycji tej branży. Jak to przeważnie bywa i tu nie brak różnych problemów. Z czym borykają się firmy, zajmujące się niesieniem pomocy na drodze i jak wygląda specyfika ich pracy, pokażemy już w najbliższych odcinkach “Na Osi”.Pomoce Drogowe cz1 2