Motywem przewodnim zlotu Master Truck od jego zarania jest transport, który przejawia się na imprezie w najróżniejszych postaciach. Oczywiście występuje w głównej mierze w charakterze hołubionego i dopieszczonego, pokonującego miliony kilometrów trucka. Ale są na zlocie także inne pojazdy, jak choćby militaria, pojazdy off-roadowe, specjalne, osobowe, czy oldtimery. Tym ostatnim najbliżej do…

…klasyki, z której wywodzi się transport. Niejednokrotnie gościliśmy pojazdy, które pochodzą z początków motoryzacji. A co było wcześniej? Zanim wymyślono silnik, napęd wozom dawały również konie, ale nie mechaniczne, tylko te żywe. Prawdziwe zwierzęta, które od zarania wieków były podstawą transportu. Chcemy do tego wrócić i, przy współpracy ze stowarzyszeniem Driving.pl, pokazać trochę tej historii w całkiem współczesnym wydaniu.

Będziecie mile zaskoczeni tym, jak wyglądają współczesne powozy, jak wspaniale są wyposażone oraz jak świetnie radzą sobie konie we wprawianiu ich w ruch. Zapewnimy Wam wspaniałe widowisko połączone z nauką i historią. Warto to będzie zobaczyć. Malkontentów oraz miłośników zwierząt uspokajamy – te konie są przywykłe do jazdy w najróżniejszych warunkach (również w hałasie) i uwielbiają cwałować z wielką szybkością. Oczywiście ich właściciele nie dopuszczą do nadmiernego ich wyeksploatowania – tak jak Wy dbacie o swoje fury i swoich pupili – tak i oni wiedzą jak postępować ze swoimi rumakami i kucami, i nie pozwolą, aby działa im się krzywda. Zobaczycie jak piękne są konie w ruchu, a kiedy będą one wypoczywać na pewno nikt Was nie wpuści do ich stajni.

Zapraszamy do podziwiania zawodów zaprzęgów konnych, które będą się odbywały każdego dnia Master Trucka. Pomiędzy biegami odbywać się bedzie szereg innych atrakcji, zatem śledźcie program imprezy i bądźcie obecni przy wybiegu na czas. Więcej info znajdziecie tu:

Program zlotu Master Truck 2017

Informacja o zawodnikach

Reportaż o zaprzęgach konnych

Zobacz także