Za pomocą funkcji jakie posiada telefon, możemy okazać dokumenty policji w trakcie kontroli, czy też dzięki zainstalowanej w nim nawigacji – dotrzemy bezbłędnie do celu. Możemy również zapłacić za zakupy, zamówić na dowóz do domu obiad z restauracji, no… ale nie, założymy się, że jeden telefon do mamusi i schaboszczak z ziemniaczkami wyląduje szybciej na Waszym stole. To taki żart, ale zauważcie, że też telefon okazał się również niezbędny ;-)
Dziś o kolejnej, ważnej sprawie, dzięki której użycie telefonu zastąpi wizytę w urzędzie.

“Halo… Ja chce firmę założyć… A podpis? Podpis wyślę elektronicznie!”

Dokładnie, Ministerstwo Rozwoju wprowadziło nową funkcję z myślą o przedsiębiorcach. Od stycznia możemy zarejestrować firmę w CEIDG przez telefon.

zdalny odzczyt kart kierowcy 5Wystarczy zadzwonić pod numer 801 055 088  by przejść cały proces wypełnienia wniosku. Konsultant wprowadzi do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wszystkie niezbędne dane. Podczas połączenia uzyskamy również wszystkie informacje dotyczące zasad rejestracji firmy. Po zakończonej rozmowie otrzymamy SMSa z numerem wniosku, z którym możemy udać się do urzędu gminy – tam wniosek zostaje wydrukowany i podpisany. Ale istnieje druga opcja (dla osób, które nie opłacą OC;-) ) Drugą opcją jest podpisanie wniosku za pomocą serwisu CEIDG , dzięki niemu wizyta w urzędzie nie będzie konieczna, wymaga jednak zaufanego profilu , bankowości internetowej lub podpisu elektronicznego

Usługa jest zupełnie bezpłatna. Zresztą już Was przestrzegaliśmy TUTAJ, przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty za wpis do CEIDG.

Pod numerem 801 055 088 można także zmienić dane we wniosku, zawiesić albo zlikwidować swoją działalność. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach.