Dziś weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, zaostrzająca kary dla kierowców. Co więc czeka na łamiących przepisy obowiązujące w ruchu drogowym?

 • Dotychczas za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego ze skutkiem śmiertelnym lub trwałym uszkodzeniem kara wynosiła od 9 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast po wejściu ustawy w życie będzie grozić minimum 24 miesiące za kratami.
 • Zaostrzone zostały również kary za świadomą ucieczkę przed policją bądź inną służbą. Po nowelizacji ustawy mogą one wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
  Propozycja firmy Drabpol na trzeźwą jazdęAle to nie koniec.
 • Jeśli kierowca, mimo cofniętych uprawnień będzie będzie prowadził pojazd, trafi do więzienia na okres od 3 miesięcy do 5 lat.
 • Wykroczenia w komunikacji będą się przedawniać po upływie trzech lat, dodamy że dotychczas były to dwa lata.
 • Sądy wydając wyroki w sprawach o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, będą informowane o wszystkich przestępstwach i wykroczeniach kierowców, dotychczas nie miały wiedzy czy podsądny popełniał wcześniej wykroczenia drogowe.

  Brzmi strasznie? Mamy taką nadzieję.
  Radzimy dobrze przeanalizować powyższy artykuł. Czasami jedna chwila, jeden zły i nieprzemyślany ruch może zaplanować resztę życia, nie tylko naszego…