fuchs na agro show bednary na osi

Związki rolnictwa i motoryzacji są bardzo liczne widać to nawet u producentów postrzeganych tradycyjnie jako motoryzacyjni.  Swoimi traktorami nie obawiają się ozdabiać stoiska FUCHS-a potentaci wśród producentów maszyn rolniczych, gdyż jak wiadomo, są to od lat sprawdzone produkty, które firma dedykuje dla typowych zastosowań agro.
Bartłomiej Habas z FUCHS Oil Corporation Polska, dyr. sprzedaży ds. motoryzacji

„Klienci, którzy od lat ufają naszym produktom i naszej firmie, bardzo często i bardzo głośno podkreślają to, że jakość firmy FUCHS jest czymś czego się absolutnie nie da zastąpić, zaufali nam wiele lat temu i na tej bazie w zasadzie pracują z nami do dnia dzisiejszego.”  – powiedział Bartłomiej Habas z FUCHS Oil Corporation Polska, dyr. sprzedaży ds. motoryzacji.

W spełnianiu wysokich oczekiwań odbiorców pomaga własne laboratorium, gdzie produkty badane są na bieżąco i w miarę potrzeby modyfikowane tak, aby dostosować się do aktualnych wymagań. Oleje,  użytkowane przez ciężki transport drogowy różnią się od wykorzystywanych w rolnictwie.
fuchs na agro show bednary na osi 5
Cytując Bartłomieja Habas z FUCHS Oil Corporation Polska: „Oleje przeznaczone dla samochodów ciężarowych to są zwykle oleje typowo silnikowe, przekładniowe, bądź hydrauliczne. Natomiast patrząc na branżę rolniczą są to oleje uniwersalne, które wszystkie te trzy funkcje łączą razem, albo dwie funkcje, chociażby przekładniowo-hydrauliczne.” Trzymając się starej zasady pograniczników: „nie posmarujesz, nie pojedziesz” radzimy, aby smarować z wyczuciem i sprawdzonymi produktami. Właściwe smarowanie dotyczy też takich pojazdów, które nie posiadają silnika, czyli przyczep i naczep. Ich dobrze znanym w Polsce producentem jest Wielton, a najczęściej spotykamy się z nimi w ciężkim transporcie drogowym. Jednak kilka lat temu dodatkowo uruchomiono nową linię Wielton Agro, oferującą przyczepy przystosowane do specyficznych wymagań rolniczych. Budowane są znane już przyczepy skorupowe, przeznaczone generalnie do  przewozu materiałów sypkich.   Pojawiają się też produkty nowe.
2„W tej chwili z nowości pokazujemy nasze przyczepy 14-tonowe z systemem drzwiowym, jest to bardzo uniwersalny produkt przeznaczony zarówno dla klienta polskiego jak i na eksport z racji tego, że ok 50 % naszej produkcji to jest sprzedaż eksportowa.” – powiedział Dariusz Porzuczek – Dyrektor handlowy działu AGRO w firmie Wielton

Jak widzimy coraz częściej branża rolna traktowana jest indywidualnie i to chyba z pożytkiem dla nas wszystkich.