Chyba nie ma takiej osoby w branży transportowej, która nie znałaby kultowej i przepięknej Scanii Red Rose z chorwackiej firmy Klanatrans.  I to właśnie ona zawita na tegorocznym zlocie Qualitium Master Truck! Jesteśmy szczęśliwi wiedząc, że Red Rose ponownie wybiera się do Polskiej Nowej Wsi, gdzie w dniach 22-24 lipca 2016 znowu zaprezentuje najwyższą klasę tuningu ciężarowego, gdzie w rytm dobiegającej z jej wnętrza tradycyjnej chorwackiej muzyki, porwie tłumy zachwyconych uczestników Qualitium Master Trucka i po raz kolejny zachwyci swym kunsztem tłumy. Nie możemy się doczekać tego spotkania! Do zobaczenia w lipcu Różo!

Będzie to już kolejny raz, kiedy ten piękny samochód pojawi się na głównym zlotowym placu, ale organizatorzy wciąż wspominają moment kiedy pojazd pojawił się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi po raz pierwszy oraz jak do tego doszło, bowiem, pochodząca z chorwackiej Rijeki firma Klanatrans od lat znajdowała się na celowniku organizatorów Qualitium Master Trucka, bowiem wieść o kunszcie jej samochodów obiegała całą trakerską Europę i każdy miał chrapkę na spotkanie z choćby jednym przedstawicielem całej nietuzinkowej i zadbanej floty. Udało się wreszcie po osobistym spotkaniu we włoskim Castiglione w 2014 roku, gdzie swój mały zlocik organizowała firma Discio Truck.  Mały zlocik nie znaczy kiepski – bo zgromadzona klientela Discio to same tuzy tuningu, o czym świadczyła między innymi obecność Andreasa Schuberta,  Luki Rimorchio, Radka Urbana czy Sarantosa. A wśród nich znalazła się właśnie Red Rose. Spotkanie przebiegło w zabawny sposób, bo zagadnięci na temat Qualitium Master Trucka kierowcy z Klany stwierdzili, że właśnie się tam wybierają! :) (zlot w Castiglione był w czerwcu – miesiąc przed Qualitium Master Truckiem). Nasza ekipa, która nagrywała tam reportaż do Programu „Na Osi”, nie mogła wyjść ze zdziwienia ale i, a właściwie przede wszystkim, radości! Jednak nikt do końca im nie dowierzał do póki pojazd nie znalazł się na lotnisku koło Opola.

Tam, w lipcu 2014 roku, po pojawieniu się Róży, powstał prawdziwy szał. Ludzie oblegali samochód ze wszech stron. Ze środka dobiegała muzyka, a chorwacka ekipa to polerowała, to rozdawała paniom czerwone (a jakże) róże. Red Rose o mały włos całkowicie nie przyćmiłaby swoim kunsztem pozostałych samochodów, gdyby nie ich bardzo wysoki poziom. Tak więc na płycie Aeroklubu Opolskiego pojawiła się prawdziwa śmietanka towarzyska ze Scanią Red Rose na czele. Oczywiście coś takiego musiało zaowocować nagrodą dla tego pojazdu, a klimat Qualitium Master Trucka zachęcił firmę do ponownego uczestnictwa w 11. edycji naszego zlotu. Jeszcze dziś pamiętamy wspaniałe pożegnalne piruety, jakie Rose odtańczyła na koniec zlotu.

Kolejna, 11. edycja Qualitium Master Trucka – w roku 2015 – to była prawdziwa powtórka z rozrywki, ale w najlepszym tego stwierdzenia znaczeniu! Samochód, który na co dzień wozi nawet drzewo z lasu, nie postarzał się ani na jotę, a przybyła na zlot publiczność mogła się o tym naocznie przekonać. Ociekająca chromem Scania zdawała się mówić „Popatrzcie! Oto jestem w pełnej krasie!” a wszyscy zgromadzeni ponownie ulegali jej urokowi. Wydawało się wręcz, że chromu jest jeszcze więcej i że błyszczy jeszcze bardziej niż poprzednio. Oczywiście nie obeszło się ponownie bez rozdawnictwa kwiatów wobec pięknych zlotowiczek, a chorwacka ekipa, tak jak poprzednio, wyróżniała się z tłumu dzięki śnieżnobiałym koszulom z wyhaftowanymi na nich różami. Samochód znowu zdobył najwyższe laury – ustępując tylko samemu Auvinenowi i jego Mercedesowi Highway Hero, a znalezienie się w takim gronie raczej nie jest porażką, lecz zaszczytem.

Do zobaczenia na 12. Qualitium Master Truck 22-24. lipca 2016 – Polska Nowa Wieś k/Opola!

 

 

Zobacz także