Nieodśnieżona ciężarówka w ruchu drogowym stanowi niebezpieczeństwo dla wszystkich jego uczestników, a także pieszych. Niejako może czuć się zagrożony również portfel kierowcy nieodśnieżonego trucka, bo 500 złotych mandatu może okazać się dla niego bolesną karą.

źródło: https://www.youtube.com

Załączony filmik pokazuje jakie są efekty jazdy poruszania się nieprzygotowanym do jazdy pojazdem. Wiadomo, usunięcie z pojazdu zalegającego lodu czy śniegu wcale nie jest takie proste. Natomiast kierowcy sprytnie sobie radzą np. zmywając go za pomocą wody na myjniach bądź wjeżdżają do hali, odczekując aż biały puch czy lód roztopi się. Ale już niedługo będziemy mogli cieszyć się innym rozwiązaniem.

niebezpieczny snieg 1Polska Unia Transportu, “Transport i Logistyka Polska” wraz z fundacją kierowców zawodowych Truckers Life podjęli się pewnej akcji poruszając powyższe tematy. Zajęli się promowaniem budowy rusztowań, służących do odśnieżania ciężarówek. Pomysłodawcy akcji będą dążyć by znalazły się one przy większości Miejsc Obsługi Podróżnych oraz parkingów w Polsce. Pierwsze rusztowanie powstanie na stacji BP w miejscowości Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim. Symboliczne otwarcie instalacji odbędzie się dziś. Do udziału w nim został zaproszony m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa oraz p.o. Alvin Gajadhur, oraz wszyscy kierowcy znajdujący się w okolicy.

Wśród gąszczu zmian, które czekają naszych przewoźników, możemy jednak spotkać i takie, które pozwolą “odbić się od ziemi”. Dzięki inicjatorom promocji rusztowań będzie to możliwe, bo bierzemy te sformułowanie  zupełnie dosłownie:  podskok i po szczebelku ku górze! Można? Można! I to jak wysoko!
Życzymy sobie i przewoźnikom więcej takich zmian!
Więcej w Programie „Na Osi”, śledźcie nas by być na bieżąco!

Zobacz także