Daimler Trucks obejmuje pięć silnych marek samochodów ciężarowych, oferujących pionierskie technologie i dostosowane do potrzeb produkty do różnych zastosowań na całym świecie, żadna gospodarka na świecie nie może funkcjonować bez nich.
W 2017 roku sprzedaż Daimler Trucks  wyraźnie wzrosła w stosunku do roku poprzedniego; spodziewany wolumen sprzedaży rzędu 465 000 samochodów ciężarowych.  Po jedenastu miesiącach dostawy samochodów ciężarowych są o 12 procent większe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.  Sprzedaż lepsza niż prognozowano na początku roku, zadowalające wzrosty przede wszystkim w Ameryce Północnej i Indonezji, ale także w wielu innych krajach i regionach.  Pozycja lidera na kluczowych rynkach Europy, Ameryki Północnej i Brazylii.  Przypieczętowanie roli lidera technologicznego: pierwsze dostawy w pełni elektrycznych ciężarówek do klientów, stosowanie połączonych cyfrowo ciężarówek w tak zwanych kolumnach transportowych na drogach publicznych – teraz również w USA.
Martin Daum: „W całym roku 2017 spodziewamy się w Daimler Trucks sprzedaży na poziomie 465 000 samochodów ciężarowych – to znacznie więcej niż rok wcześniej oraz wyraźnie więcej niż spodziewaliśmy się na początku roku. Jest to możliwe tylko dzięki wiodącym na rynku produktom oraz znakomitemu, międzynarodowemu zespołowi. Rok 2017 wykorzystaliśmy do wytężonej pracy nad wydajnymi, elektrycznymi, zautomatyzowanymi oraz wykorzystującymi łączność sieciową samochodami ciężarowymi”.Fahrvergleich Mercedes-Benz Actros 1845
Pomimo niejednorodnych warunków rynkowych na świecie Daimler Trucks w pierwszych jedenastu miesiącach roku 2017 zdołał dostarczyć klientom aż 422 500 samochodów ciężarowych, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że dostarczono już więcej pojazdów niż przez cały poprzedni rok. W całym roku 2016 ciężarowa część koncernu Daimler sprzedała na świecie około 415 100 pojazdów ciężarowych marek Mercedes-Benz, FUSO, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses i BharatBenz.
Bazując na pierwszych danych z grudnia, Daimler Trucks zakłada, że zakończy rok sprzedażą na poziomie 465 000 pojazdów (rok wcześniej było to 415 100 egzemplarzy). Ostateczne dane sprzedażowe zaprezentowane zostaną na dorocznej konferencji prasowej Daimlera w dniu 1 lutego 2018 roku.
W całym roku 2017 spodziewamy się w Daimler Trucks sprzedaży na poziomie 465 000 samochodów ciężarowych – to znacznie więcej niż rok wcześniej oraz wyraźnie więcej niż spodziewaliśmy się na początku roku. W obliczu nadal niewielkiego wsparcia ze strony poszczególnych rynków jest to możliwe tylko dzięki wiodącym produktom oraz znakomitemu, międzynarodowemu zespołowi. Serdecznie dziękujęwszystkim pracownikom za ich godne podziwu zaangażowanie – powiedział Martin Daum, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za dział Trucks & Buses. W centrum wszystkiego, co robimy, są nasi Klienci. Aby zaoferować im najlepsze produkty i rozwiązania, stale pracujemy nad kolejnymi innowacjami. Rok 2017 wykorzystaliśmy do wytężonej pracy nad wydajnymi, elektrycznymi, zautomatyzowanymi oraz wykorzystującymi łączność sieciową samochodami ciężarowymi. Dzięki temu możemy liczyć na  CZYTAJ DALEJ

Źródło: http://www.media.daimler.pl
Źródło fotografii: http://www.media.daimler.pl

 

Zobacz także