autostrada A4 22W zeszłym roku utrudnienia w komunikacji związane z remontem autostrady A4 odczuli głównie mieszkańcy Krapkowic (remont węzła Krapkowice), oraz wszyscy podróżni wybierający autostradę A4, którzy przez zwężenie drogi w kierunku Wrocławia podróżowali często o kilka godzin dłużej niż zwykle. Remont, który trwał kilka miesięcy spowodował wtedy wielkie zatory nie tylko na autostradzie ale też w samych Krapkowicach i Opolu z powodu natężonego ruchu wywołanego przez kierowców, którzy omijali autostradę. Niestety, wszystko wskazuje na to, że i w tym wypadku nie da się zrobić nic, żeby uniknąć wydłużenia przejazdu przez ten odcinek.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że i tym razem sytuacja będzie podobna. Ma to związek z szerokością autostrady, która uniemożliwia zapewnienie ciągłości ruchu i uniknięcie zwężenia do jednego pasa. Prace na odcinku Opole Południe – węzeł Krapkowice rozpoczną się w kwietniu. Za około dwa tygodnie w przetargu wyłoniony zostanie wykonawca remontu. Rok temu remontowany był ten sam odcinek, ale na nitce w przeciwnym kierunku (przełożono ruch z jezdni południowej (kierunek Katowice) na jezdnię północną (kierunek Wrocław).
Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora GDDKiA podkreśla, że utrudnienia powinny być jednak mniejsze niż rok temu. Przede wszystkim zaplanowano „przerwę wakacyjną”, która potrwa od końca czerwca do września. Ma to zapewnić swobodniejszy ruch autostradą podczas okresu, kiedy natężenie ruchu jest największe.
Zakończenie remontu odcinka zaplanowano na październik 2018 jednak nie jest to ostatni planowany remont w najbliższym czasie. Za rok prawdopodobnie przebudowany zostanie odcinek od Krapkowic w kierunku granicy z województwem śląskim.
Źródło: http://www.24opole.pl/
Źródło fotografii: http://www.24opole.pl/