W środowy wieczór na stacji paliw przy ul. Złotego Smoka doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Zagrożona była stacja paliw oraz zaparkowana obok ciężarówka. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej podaje gorzowianin.com.
W środę 12 września około godz. 21 doszło do pożaru samochodu ciężarowego na stacji paliw przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie. Według relacji świadków i pracowników stacji, kiedy samochód ciężarowy zjeżdżał na stację paliw, paliło się już koło ciężarówki. Do gaszenia pożaru przystąpił kierowca oraz pracownicy stacji, niestety ogień coraz bardziej się rozprzestrzeniał i objął całą ciężarówkę, która przewoziła meble. Paliła się kabina, opony, plandeka i meble, które były przewożone w przyczepie.

Na miejsce zostało wysłanych 10 zastępów straży pożarnej, w tym cysternę. – Był to bardzo niebezpieczny pożar ze względu na jego intensywność i materiały, jakie były przewożone w ciężarówce. A także to, że samochód ciężarowy palił się na terenie stacji paliw, gdzie znajdują się zbiorniki z paliwem, gazem oraz wiele innych elementów łatwopalnych. Na szczęście szybka reakcja i akcja gaśnicza zapobiegła tragedii – komentuje Marek Koperwas, zastępca dowódcy JRG nr 2 w Gorzowie
Wskutek działania wysokiej temperatury spaleniu uległy elementy stacji i zaparkowane w pobliżu samochody. Natomiast dzięki działaniom straży pożarnej udało się uratować drugą ciężarówkę, która była zaparkowana obok.
Źródło: http://gorzowianin.com
Źródło fotografii i wideo: http://gorzowianin.com

 

 

Zobacz także