Zdawać by się mogło, że w płynącej mlekiem i miodem Ameryce niczego nie brakuje. Tymczasem okazuje się, że za oceanem występuje na przykład spory deficyt mechaników samochodowych, a zwłaszcza tych, którzy specjalizują się w silnikach wysokoprężnych. Co więcej, Amerykanie uważają za bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie nas – Polaków i są gotowi zrobić bardzo dużo, aby ściągnąć do siebie polskich pracowników i zapewnić im możliwość pracy i dalszego rozwoju. Magnesem, oprócz dobrych warunków i zarobków ma być między innymi możliwość zabrania ze sobą rodziny, a w dalszej perspektywie uzyskanie prawa stałego pobytu w raju amerykańskiego snu. Pomagają w tym firmy takie, jak Experior Transport, które mając zielone światło od amerykańskiego rządu, załatwiają dla Polaków wszelkie formalności związane z podjęciem legalnego zatrudnienia za oceanem. Nie trzeba nawet martwić się znikomą znajomością języka. Mówi Krzysztof Kuna, menadżer w firmie Experior Transport z Chicago:
„Komfort pracy dla kierowców z Polski jest o tyle wyższy, że większość naszej firmy, większość pracowników w naszej firmie to właśnie Polacy. Są to pracownicy tutaj w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych, ale tak jak wspomniałem  wszyscy mówią i po angielsku i po polsku”.

Amerykanie z otwartymi ramionami przyjmą także kierowców zawodowych i im także pomogą w przeprowadzce za ocean. Wygląda więc na to, że już wkrótce, oprócz kierowców, może u nas zacząć brakować też mechaników, skoro wszyscy wyjadą….
Czytaj więcej informacji.

 

 

 

Zobacz także