Jest to dobra informacja dla firm, które już nie będą musiały rejestrować każdego pojazdu w urzędzie tylko po to, by móc przeprowadzać jazdy testowe. To właśnie nowelizacja prawa o ruchu drogowym wprowadzi tzw. profesjonalną rejestrację pojazdów. Co to oznacza?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tenże profesjonalny dowód rejestracyjny razem z zalegalizowanymi, równie profesjonalnymi tablicami rejestracyjnymi będzie służył za dokument zaświadczający o dopuszczeniu do jazd testowych: przyczepy, ciągnik rolniczy, motoroweru czy pojazdu samochodowego.

Będzie to opcja tylko dla przedsiębiorców związanych z produkcją, dystrybucją, czy zajmujących się badaniem pojazdów z siedzibą i oddziałem w Polsce. Za wydanie decyzji nie zapłacą oni więcej niż 100 zł, a za blankiet profesjonalnego dowodu rejestracyjnego – 20 zł, możliwe będzie także użycie jednego profesjonalnego numeru rejestracyjnego dla wielu pojazdów.dowód rejPojazd, który będzie podlegał „profesjonalnej rejestracji” będzie mógł być prowadzony nie jak dotychczas tylko przez podmiot uprawniony, ale również jego pracownik, klient, a także kierowca wynajęty przez producenta będzie mógł nim wyruszyć.

Decyzja o wydaniu tejże profesjonalnej rejestracji ma być ważna przez 1 rok. Szacuje się, że skorzysta z tego nawet 20 tys. polskich firm. A Ty?

 

 

Zobacz także