W 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Co się zmieni, szczególnie w przypadku początkujących kierowców?prawo jazdy 11
Okres próbny ma na celu dokształcenie niedoświadczonych kierowców. Ma trwać dwa lata i będzie dotyczyć kierowców, którzy otrzymają dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów po 4 czerwca 2018 r. Chodzi o osoby, które po raz pierwszy zdobędą prawo jazdy kategorii B, a okres próbny będzie się liczył od dnia, w którym kierowca odbierze dokument.
Podczas okresu próbnego, pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy kierowca będzie musiał odbyć kurs doszkalający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym.
Dodatkowe szkolenie
Zajęcia teoretyczne będą obejmować m.in. przedstawienie czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematykę wypadków drogowych oraz psychologiczne aspekty kierowania pojazdem. Podczas szkolenia praktycznego, kierowcy wskazane zostaną niebezpieczeństwa wynikające z nadmiernej prędkości. Szkolenie teoretyczne ma kosztować 100 zł. Godzinna część praktyczna to wydatek 200 zł.
Dodatkowo przez okres ośmiu miesięcy po uzyskaniu prawa jazdy, kierowca będzie mógł kierować wyłącznie autem oznakowanym z tyłu i z przodu nalepką z symbolem „zielonego listka”. W obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym – 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej – 100 km/h. Dodatkowo przez przez pierwsze osiem miesięcy nie będzie można pracować w roli…..czytaj dalej
Źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/prawo-jazdy-duze-zmiany-dla-kierowcow-w-2018-roku-video.html
Źródło: http://www.motofakty.pl

Zobacz także