W Warszawie na Międzynarodowej Konferencji „Road Transport – Social Aspects” spotkali się przedstawiciele polskiej branży transportowej z przedstawicielami naszego Rządu oraz parlamentu europejskiego. Padły tam konkretne propozycje systemowych rozwiązań, które mogą przynieść korzyści nie tylko naszym przewoźnikom.

leszek luda„Konferencja zorganizowana przez Transport i Logistykę Polską, w której uczestniczyła również Polska Unia Transportu dotyczyła współpracy w zakresie wynagrodzeń pracowników. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że musimy usiąść przy stole i rozmawiać.  Rozmawiać o pensjach, nie w Brukseli, nie w Unii Europejskiej tylko u nas w kraju, razem z Ministerstwem Infrastruktury. Myślę że ustaliliśmy sobie, że takie spotkania są możliwe, że jesteśmy w stanie na gruncie prawa krajowego te sprawy załatwić, nie mieszając w to Brukseli. Być  może wtedy wszystkie formuły o delegowaniu pracowników nie będą potrzebne o dumpingu, nikt nie będzie mówił wtedy w Brukseli, że jest dumping socjalny” – powiedział nam Leszek Luda, prezes Polskiej Unii Transportu.

Chciałoby się powiedzieć by słowa szybko przerodziły się w czyny. Ta chora sytuacja nie może trwać wiecznie i niezbędne jest przeprowadzenie operacji “na żywym” organizmie, oby bezboleśnie dla naszych transportowców.

 

 

Zobacz także