Rzecz dotyczy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, którzy są już w Niemczech na Festiwalu Odyseja Umysłu na szczeblu Europejskim, gdzie reprezentują Polskę. Uczniowie stworzyli wielozadaniowy pojazd o napędzie elektrycznym. Mieli kłopoty z zebraniem odpowiedniej kwoty, po eliminacjach w Gdyni zostało im jedynie kilka dni. Kiedy pokazali firmie OPOLTRANS swoje osiągnięcia, właściciele firmy postanowili w całości sfinansować ich wyjazd.

Ambicja, kreatywność oraz wiedza techniczna doprowadziła uczniów z opolskiego „Elektryczniaka” do finału eliminacji ogólnopolskich Odysei Umysłu. Koncepcyjny pojazd z napędem elektrycznym zaprojektowany i przez nich skonstruowany cieszył się wyjątkowym uznaniem.Powstanie tego pojazdu było odpowiedzią na problem nr 4 tegorocznych eliminacji pt. „Do boju w trójboju”.

1 odyseja-umyslu

Przy innych okazjach uczniowie prezentowali również, wzbudzając wielkie zainteresowanie, zrobotyzowane układy mechatroniczne: ramię robota pięcioosiowego oraz magazyn wielopoziomowego składowania, które powstały pod kierunkiem Rafała Jasińskiego, drukarki 3D oraz drona z kamerą sterowanego zdalnie z pilotem, zbudowane pod kierunkiem Piotra Mietełki.

3 odyseja-umyslu
Dziś drużyna Odyseuszy ze swoim pojazdem jest już na miejscu w Werbellinsee w Niemczech.

4 odyseja-umyslu

To wyjątkowe wydarzenie zostało objęte patronatem przez firmę OPOLTRANS, której właściciele zdecydowali o pełnym sfinansowaniu wyjazdu całej 8 osobowej drużyny ZSE w Opolu, do Niemiec.

OPOLTRANS wspiera przedsiębiorczych i kreatywnych

Uczestnicy Odysei Umysłu w oparciu o własne działanie i doświadczenia kształtują kompetencje intelektualne, akademickie, społeczne i liderskie – bardzo pożądane w nauce szkolnej, rozwoju zainteresowań i przyszłej pracy zawodowej. Rozwiązując złożone zadania konkursowe – młodzi ludzie uczą się krytycznie analizować informacje celem identyfikacji faktycznych ograniczeń i sedna problemu. Realizując interdyscyplinarne projekty – muszą zdobywać i łączyć wiedzę z różnych dziedzin, a przede wszystkim stosować ją w praktyce.

5 odyseja-umyslu
Pan Dariusz Dobrowolski Dyrektor ZSE w Opolu podczas uroczystej gali z okazji pożegnania 4 klas złożył podziękowania dla OPOLTRANS za wsparcie, w imieniu firmy podziękowania odebrał dyr. d/s Handlowych OPOLTRANS Pan Grzegorz Jasek i zapewnił, że będzie to początek owocnej współpracy.

6 odyseja-umyslu