Nowe uprawienia mieliby nabyć kierowcy z kat. B, którzy prawo jazdy posiadają od minimum trzech lat pisze wroclaw.eska.pl. Poseł Bogdan Rzońca z PiS-u, sprawozdawca projektu, zaznaczył, że motocykle trójkołowe są wykorzystywane przez osoby niepełnosprawne, a te często nie mają możliwości przystąpienia do egzaminu na uprawnienia, które daje kat. A .korki w mieście
Mowa o możliwości kierowania motocyklem trójkołowym bez konieczności zdawania egzaminu na kat. A. Zmiany mają ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Zmiany pozwoliłyby niepełnosprawnym na większą mobilność. Z nowym przepisów skorzystałyby też osoby, które po prostą chcą realizować pasję jazdy na motocyklu. Ponadto wprowadzenie nowego projektu w życie pobudziłoby rynek motoryzacyjny w naszym kraju i spopularyzowało motocykle na trzech kołach.
Projekt ustawy we wtorek w Sejmie poparły wszystkie kluby. Ustawa weszłaby w życie miesiąc od dnia jej ogłoszenia. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest około 600 motocykli trójkołowych. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie ich znacznie więcej.
Źródło: http://wroclaw.eska.pl