„Jedynka w Drodze”, z którą współpracuje Program Na Osi, będzie ze słuchaczami Programu Pierwszego Polskiego Radia jak zwykle w nocy z piątku na sobotę od północy do godziny trzeciej.jedynka
W ostatnich latach w Polsce bardzo wzrosła liczba samochodów. Mamy coraz więcej kierowców. Posiadanie prawa jazdy bywa warunkiem zdobycia pracy. Prowadzenie pojazdu jest elementem obowiązków. Gdzie zaczyna się zawodowe prowadzenie auta? Czy kurier albo przedstawiciel handlowy jest kierowcą zawodowym? Nie ulega wątpliwość, że uprawnienia do bycia kierowcą zawodowym ma posiadacz prawa jazdy kategorii C lub D z ukończoną kwalifikacją. Jednak czy każdy może być kierowcą zawodowym? Jakie trzeba mieć predyspozycje? Czy to tylko praca czy coś więcej? Czy bez pasji można wykonywać dobrze swój zawód? Jak poprawić prestiż zawodu kierowcy? Czy wszelkie zawody, konkursu i mistrzostwa dla kierowców pomagają w rozwoju zawodowym? Jak być po po prostu dobrym kierowcą, tym bardziej że zbliża się Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. O tym w Jedynce w drodze Mariusz Gzyl będzie rozmawiał ze Słuchaczami i w studiu z przedstawicielami Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera: Boguslawą Zimmer, Andrzejem Łabęckim i Robertem Janowskim. Będą też informacje o najstarszych, a jednocześnie najbardziej prestiżowych Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych. W audycji nie zabraknie gitarowego grania dla tych, którzy nie mogą zasnąć i muzyki country wybranej przez Jerzego Gluszyka.
Zapraszamy do  słuchania Jedynki w drodze w nocy z piątku na sobotę, a codziennie od 5:58 do 22:58 Radio Kierowców na wszystkich polskich (i europejskich drogach), bo Jedynki na falach długich 225 kHz można słuchać w całej Europie. Sprawdźcie to tutaj lub słuchajcie przez internet w jedynkowym playerze!