Jak poinformowała nas planeta-transportu w środę na niemieckiej A2 doszło najprawdopodobniej do „porachunków drogowych” z udziałem polskiej ciężarówki. wypadek
Policja poinformowała, że na A2 w kierunku Dortmundu doszło do wypadku spowodowanego przez kierowcę polskiej ciężarówki. Około godziny 11.00 wspomnianą wcześniej drogą pojazdem marki MAN poruszał się 52 latek. Wtedy pomiędzy węzłami Hämelerwald i Lehrte-Ost kierowca białej ciężarówki z polskimi numerami rejestracyjnymi zmienił pas ruchu ze środkowego na prawy. Zaraz po manewrze gdy polska ciężarówka znalazła się przed pojazdem 52-latka, jej kierowca gwałtownie zahamował. Kierowcy MAN’a, który wiózł 7,5t ładunek nie udało się w porę wyhamować i uderzył w tył pojazdu, który nagle zwolnił. Według Policji w wyniku wypadku 52-latek został uwięziony w swojej kabinie. Po uwolnieniu z lekkimi obrażeniami karetka przetransportowała go do szpitala.
Kierowca polskiej ciężarówki początkowo zwolnił po kolizji, lecz następnie pojechał dalej. Istnieją przypuszczenia, że mogły to być nieodpowiedzialne „porachunki drogowe”: tym razem tragiczna w skutkach reakcja na wcześniejsze zachowanie, które nie spodobało się kierowcy polskiego pojazdu, który „chciał dać nauczkę” i zahamował tuż przed maską poszkodowanego kierowcy. Straty szacowane są na 15.000 euro. Droga była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny.

Policja prosi o kontakt świadków zdarzenia pod tym numerem telefonu: 0511 109-1888
Źródło: https://planeta-transportu.pl/
Źródło fotografii: https://planeta-transportu.pl/