To dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i współpracującym instytucjom samorządowym możemy się cieszyć nowymi drogami, których w ostatnich latach bardzo przybyło w naszym kraju. Dlatego bardzo cieszymy się, że, dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, po zaledwie półtorarocznej budowie, udało się oddać, zlokalizowaną w pobliżu Opola, obwodnicę Czarnowąsów.

„Ta droga to największa inwestycja w historii Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu” – powiedział Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego w „Gościu nto”. Droga kosztowała ponad 124 mln zł, a pierwsze samochody pojadą nią w czwartek 10. listopada. Dzięki inwestycji jakość podróżowania pomiędzy Opolem, a Namysłowem znacznie się poprawi. Odetchną także mieszkańcy Czarnowąsów, których miejscowość zostanie znacznie odciążona od ruchu tranzytowego.

Uroczystość otwarcia nowej drogi uświetniła obecność kilku ładnych ciężarówek z firmy Pars z Ciasnej, Pomocy Drogowej Tytan z Kędzierzyna-Koźla oraz Pomocy Drogowej Lech-Mot z Kluczborka, których właścicielom i kierowcom bardzo dziękujemy za przybycie. Pojawiło się też kilka kultowych oldtimerów. Obecni byli oczywiście przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu a także Inspekcji Transportu Drogowego, która na tym odcinku będzie miała swój punkt kontrolny. Nie zabrakło grona dziennikarzy oraz kamery programu „Na Osi”, dzięki której reportaż z otwarcia oraz samą drogę już wkrótce będzie można zobaczyć w telewizji. Wieczór uświetnił pokaz iluminacji nowego mostu oraz sztucznych ogni i niech to światełko do nieba niesie pod strzechy dobrą wieść o tych, którzy coś robią dla społeczeństwa.

Źródło: materiały własne oraz http://www.nto.pl/motofakty/na-drogach/a/obwodnica-czarnowasow-ulatwi-zycie-kierowcom,12651885/

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/motofakty/na-drogach/a/obwodnica-czarnowasow-ulatwi-zycie-kierowcom,12651885/

Zobacz także