Zgromadzenie wielu pojazdów różnych marek i nieprzebrane tłumy publiczności, odwiedzającej międzynarodowy zlot “Qualitium Master Truck”, skłoniły grono branżowych dziennikarzy, aby właśnie na opolskiej imprezie ogłaszać zdobywcę tytułu “Qualitium Master Truck of the Year”. Na minionych zlotach mistrzami ciężarówek ogłaszano takie pojazdy, jak Scania R, nowy Mercedes Actros w 2012 roku, nowe Volvo FH w roku następnym, Renault T podczas 10. zlotu Master Truck, budowlany Arocs w 2015. roku, a modelem królującym obecnie jest 460-konny DAF XF.

 
IMG-20160928-WA0009

W tajnym głosowaniu ocenia się najciekawsze rozwiązania techniczne i ekologiczne wpływające na efektywną realizację zadań transportowych oraz najbardziej przyjazne kierowcy i przewoźnikowi. Dziennikarze branżowi, stanowiący Kapitułę Konkursu, oceniają samochody ciężarowe o DMC równym lub większym niż 7,5 tony, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych, będące w aktualnej ofercie handlowej przedstawicielstw producentów samochodów ciężarowych działających na terenie polski. Istotny dla udziału w konkursowych zmaganiach jest moment prezentacji pojazdu, którego premiera może się odbyć najpóźniej do końca roku kalendarzowego poprzedzającego zlot  Master Truck. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników podczas kolejnego – 13. zlotu Master Truck.

Logo – naklejka nagrody – do pobrania w formacie PDF: klik
mt oif the year

 

UWAGA! Obraz statuetki jest jednocześnie logotypem „Master Truck of the Year”. Znak zastrzeżony, każda ingerencja w jego tekst, kolor, kształt jest niedozwolona. Możliwe jest dowolne skalowanie obrazu – jego proporcjonalne zmniejszanie i zwiększanie.

IMG-20160928-WA0002