Minęły równe dwa tygodnie od Master Truck’a. Trzeba oficjalnie przyznać, że 13. edycja była wyjątkowo burzliwa :) jednak nasi goście, kierowcy i wystawcy dowiedli, że żadne niespodziewane zjawiska pogodowe nam niestraszne! Dziękujemy Wam, że byliście mimo lejących się z nieba na przemian wody i żaru! Poza tym przyznajcie, że sobotnie light show, do którego dołączyło same niebo, było czymś niepowtarzalnym!;)

Tegoroczny zlot był dla nas poniekąd wyjątkowy. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że przez długi czas zanim transport się zmechanizował, rzeczywistość wyglądała zgoła inaczej. I udało się. Dzięki ekipie z Driving.pl po raz pierwszy w naszej 13-letniej historii pojawiły się u nas żywe konie. Jeśli jakimś cudem przegapiliście show powożenia (tuningowanymi!!!) zaprzęgami, żałujcie! Niezapomniane wrażenia!

Reasumując: działo się u nas jak zwykle wiele! Były koncerty, kaskaderskie pokazy na motocyklu, driftujące ciężarówki, driftujące i śpiewające kierowniczki, konkursy. Plus obowiązkowy punkt każdego Zlotu, czyli targi branżowe. Ponadto Polska Unia Transportu już po raz kolejny podczas Master Truck’a zorganizowała konferencję dla przewoźników. W tym roku jej temat brzmiał: Współpraca kierowcy i pracodawcy dla wspólnego zysku. Szanujmy się nawzajem – zajedziemy dalej, o której szerzej można przeczytać tutaj.

I to, co jest dla nas najważniejsze: cała masa najpiękniejszych ciężarówek oraz innych tuningowanych pojazdów z całej Europy! Norwegia, Holandia, Czechy, Słowacja, Niemcy. Ci ostatni przybyli w oszałamiającej liczbie – komu udało się złapać na drodze konwój zmierzający na Master Truck’a od strony Zgorzelca, ten wie, jak długi był ten łańcuch pojazdów. Po raz pierwszy też mieliśmy szansę zobaczyć na zlocie Scanię z Łotwy!!! Świadomość, że na wschodzie też o nas słyszeli, jest niesamowicie budująca!

Poza tym Wy, nasi rodacy! Dowodzicie, że z roku na rok przybywa w naszym kraju fanów tuningu ciężarowego, a na drogach jeździ coraz więcej rzucających się w oczy, oryginalnie przyozdobionych cacek. Wśród ponad pięciuset aut, jakie się u nas pojawiły, nie zabrakło premier i aut pierwszy raz biorących udział w Master Truck’u, m.in. trzy nowe auta od Repińskich, zwalający z nóg DAF „Alien” od Tom-Tech’a, Matras ze swoją Scanią, Morawiec z rogatym MANem i wiele, wiele innych.

Nie da się wyrazić, jak bardzo cieszy nas fakt, że z nami byliście – zarówno ci, którzy zawitali do nas pierwszy raz, jak i stali bywalcy! Dziękujemy! Gratulujemy też gorąco wszystkim, którym udało się w tym roku zdobyć puchary!

Mamy nadzieję, że będziemy widywać się regularnie na Master Truck’u! :) Do zobaczenia za rok!

Zobacz także