12-metrowe autobusy MAN A37 z silniami diesla będą spełniać najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy będą wyposażone w system automatycznego gaszenia pożaru, klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi. Mają być wygodne również dla osób niepełnosprawnych, słabowidzących i słabosłyszących. Na taką  dostawę 12 szt. nowoczesnych autobusów MAN Lion’s City, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisało umowę 19 kwietnia.
„To kolejny ważny krok w rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście oraz poprawy komfortu podróżowania środkami MPK – powiedział prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki kolejnym europejskim środkom już jesienią nowe, bezpieczne, ekologiczne oraz bogato wyposażone autobusy MAN powinny zacząć służyć pasażerom. Wierzę, że będzie to kolejna zachęta do korzystania z komunikacji publicznej i przesiadania się do autobusów i tramwajów – z własnych samochodów.
„Zgodnie z umową 6 autobusów dostarczymy w połowie października 2018 roku, a 6 kolejnych – w listopadzie – zapowiedział Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska. Inwestycja w nowe MAN-y to kolejny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, w ramach którego miasto stara się równolegle poprawiać w mieście warunki komunikacji drogowej, publicznej i rowerowej.
Także 19 kwietnia miało miejsce ważne wydarzenie w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwu Komunikacji zawarło umowę z firmą mLeasing ze Szczecina na leasing 6 szt. niskopodłogowych przegubowych autobusów MAN Lion’s City G A23.
„Powiększamy tabor. Autobusy MAN Lion’s City to sprawdzone modele. Sporo autobusów tej marki jeździ już u nas.. Myślę, że pasażerowie będą zadowoleni – powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Zalibowski, prezes MPK w Radomiu.
„To kontynuacja naszej współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Radomiu. Jesteśmy szczęśliwi, że wracamy do tego miasta po latach z nowymi autobusami i to zakupionymi w ramach nowoczesnego narzędzia finansowego. To pokazuje, że jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom na rynku – zaznaczył Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska.
Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB. Pojazdy będą także wyposażone w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Jeden autobus będzie w stanie przewieźć 151 pasażerów, do dyspozycji pasażerów będzie 39 miejsc siedzących.
„Mamy świadomość, że tabor, którym obecnie dysponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest w dużej części taborem przestarzałym. Stąd decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów. Chcemy, żeby mieszkańcy mieli zapewniony jak najlepszy komfort w komunikacji publicznej – podkreślał obecny podczas podpisania umowy prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

podpisanie_umowy_Czestochowa
Uroczyste podpisanie umowy na dostawę autobusów w Częstochowie

Od lewej Jacek Szczygielski, dyrektor ds. serwisu MTB PL, Kamil Gromek, dyrektor ds. sprzedaży autobusów MTB PL, Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy,
Mariusz Sikora, prezes MPK Częstochowa, Robert Madej, wiceprezes  MPK Częstochowa,
Źródło: Informacja prasowa MAN.