Dzisiaj transportowcom w pracy pomagają ogromne maszyny i silniki o wielkiej mocy. Tymczasem dawno, dawno temu, na długo przed tym, zanim zaczęły jeździć ciężarówki, ludzie z transportem towarów musieli sobie radzić trochę inaczej.
Zamiast koni mechanicznych były żywe zwierzęta, a zamiast potężnych naczep – drewniane wozy.
I właśnie na ten „żywy” element transportu, chcemy w tym roku zwrócić uwagę. Bo tak to wszystko się zaczęło – bez konia ani rusz :)
Kilka dni temu na naszym profilu na Facebooku pojawiły się zdjęcia ciężarówek używanych do transportu koni. Oczywiście wszyscy zgadliście, jaka niespodzianka się z tym wiąże – pojazdy przyjeżdżają do nas z „towarem” i będą u nas żywe konie! Prawdziwe „łeb w łeb” z tymi mechanicznymi :) Mało tego – zostaną rozegrane mistrzostwa Polski zaprzęgów, a do walki staną najlepsi zawodnicy, którzy przyjadą do nas całymi stajniami. Wszyscy zwiedzający będą mogli wejść i zobaczyć konie oraz zaprzęgi z bliska. Co więcej – jako że jesteśmy zlotem pojazdów tuningowanych – takie też będą bryczki: wyposażone w hamulce tarczowe, amortyzowane na poduszkach!:)

Więcej informacji możecie znaleźć na driving.pl. Już niedługo więcej informacji. Zapraszamy na zlot Master Truck Show już w lipcu! :)

Zobacz także