Do ostatnich chwil przed otwarciem 14 Międzynarodowego Zlotu Master Truck w Polskiej Nowej Wsi nie było pewności czy aura będzie sprzyjać. Jak się okazało kiedy zaczyna się zlot to pogoda jest gwarantowana.
1a ogólne 114 Zlot Master Truck zgromadził ponad 1000 ciężarówek z całej Europy. Master Truck ze względu na swoją już czternastoletnią historię stał się świętem dla branży transportowej. W ten jeden weekend w roku kierowcy mogą wreszcie się spotkać poza pracą i twarzą w twarz. Nadal jednak pretekstem do samej organizacji Zlotu pozostaje prezentacja zadbanych i artystycznie ozdobionych samochodów ciężarowych.

1b ciężarówkiWymiar Zlotu jest jednak głębszy, w tym roku właściciele ciężarówek postanowili uczcić święto 100-lecia niepodległości Polski, w związku z czym pojawiły się grafiki nawiązujące do najpiękniejszych kart historii Polski. Zwiedzający docenili to w głosowaniu na najpiękniejsze ciężarówki Zlotu

1 Czterej Pancerni Matras

Najbardziej prestiżową – nagrodę publiczności tzw. „Master Truck of the public” zdobyła Scania „Czterej Pancerni” należąca do firmy Matras.
2 Wolność Tom-TechDrugie miejsce w tej kategorii przypadło ciężarówce „Wolni” weteranowi Master Truck tj. firmie Tom-Tech, za stylizację samochodu Volvo, oraz zaaranżowaną scenografię na której pojawiły się rekwizyty nawiązujące do czasu wojny.

3 rozdanie nagród Master TruckGłównym sponsorem nagród wręczanych na głównej scenie był OPOLTRANS. Oprócz tego firma tradycyjnie zaprosiła do specjalnie przygotowanej przez siebie strefy OPOLTRANS, gdzie na odwiedzających gości czekała moc atrakcji.

4 konkursy 1Liczne konkursy z nagrodami sprawiły, że rywalizacja była pełna emocji.

5 dzieci 1

Sobotnią niespodzianką wieczoru był koncert zespołu Szelky, który okazał się „strzałem w dziesiątkę”.
6 dzieci 1

Dźwięki rozbrzmiewały do późnych godzin wieczornych, a zespół brawami został zachęcony do wielu bisów, co przedłużyło sam koncert prawie o godzinę !
7 koncert szelkyW strefie OPOLTRANS znalazło się również miejsce na wybraną ekspozycję spośród ogromnego asortymentu firmy.

8 koncert szelky

Przedstawiono m.in. produkty, które zapewniają niezbędny komfort podczas pracy kierowcy, zwłaszcza przy długich trasach: cieszące się dużym zainteresowaniem lodówki, kuchenki gazowe, odkurzacze bezprzewodowe, czajniki, a nawet ekspress do kawy.
9 wystawka 1Dla warsztatowców przygotowano propozycję profesjonalnego oświetlenia znakomicie ułatwiającego pracę, kompresory, narzędzia, a wśród nich zgrzewarki do plastiku. Zaprezentowano także ofertę opon ciężarowych, budowlanych, przemysłowych, a także tych mniejszych do busów i samochodów osobowych.

Wieczorami do energetycznej imprezy tanecznej zapraszał zaś DJ.10 zabawa nocna 1
I
nformacja: OPOLTRANS