Iveco powstało jako przedsiębiorstwo ogólnoeuropejskie w 1975 roku.

Dzisiaj działa na ponad 100 rynkach jest jednym z największych producentów pojazdów użytkowych i specjalistycznych na świecie.

Iveco projektuje, konstruuje i wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów przemysłowych (od 2,8 t do 16 t i więcej dopuszczalnej masy całkowitej) zarówno do użytku w sferze transportu drogowego, jak i pojazdów terenowych znajdujących zastosowanie na placach budowy, pojazdów dla straży pożarnej, obrony cywilnej, jak również pojazdów wojskowych.

W Polsce Iveco oferuje pełną gamę pojazdów użytkowych za pośrednictwem Iveco Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Działalność handlowa wyraża się w sprzedaży pojazdów gamy lekkiej (Iveco EcoDaily), pojazdów gamy średniej (Iveco Eurocargo) oraz ciężkich pojazdów drogowych i terenowych należących do gamy Stralis i Trakker.

Z produktami łączy się szeroki wachlarz dodatkowych usług – od diagnostyki i obsługi pojazdów zwykłej i planowej, po usługi Iveco Finance – zgodnych ze strategią przedsiębiorstwa, która stawia klienta w centrum uwagi.

Dzięki swojej sieci sprzedaży, oraz usłudze mobilnych serwisów 24/7 Iveco jest do dyspozycji swoich klientów 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

Iveco była jedną z pierwszych spółek zagranicznych, która weszła na polski rynek i już w 1978 roku dostarczyła krajowemu Pekaesowi 180 ciągników siodłowych. Prawdziwy rozkwit działalności firmy Iveco rozpoczął się wraz z powstaniem spółki Iveco Poland w 1995 roku. Od tamtej pory udało się wypracować dobrą reputację wśród polskich klientów poprzez ciągły rozwój i doskonalenie prowadzonej działalności. Początkowo firma zatrudniała w Polsce 5 pracowników, dziś ma 42-osobowy zespół, który każdego dnia stawia czoła nowym wyzwaniom. Miarą rozwoju firmy jest przede wszystkim liczba pojazdów Iveco, których obecnie w Polsce jest w eksploatacji ponad 40,000 w wieku poniżej 10 lat. Dobre wyniki w handlu to efekt zaangażowania sieci sprzedaży. Dzięki pracującym w niej specjalistom firma odnotowuje każdego roku wzrost udziału w rynku, a także umacnia swój pozytywny wizerunek.

Kontakt Iveco Poland Sp. z o.o. Al. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa tel. (22) 578-4300 fax. (22) 578-4318

canvas1

Zobacz stronę sponsora