Tegoroczne stoisko Inspekcji Transportu Drogowego na Master Truck Show 2018 to ponad 100 m2 powierzchni edukacyjno-eksperckiej. Specjalnie dla uczestników odwiedzających zlot, GITD uruchomi stanowiska informacyjne, na których inspektorzy transportu drogowego będą udzielać porad oraz odpowiadać na pytania i wątpliwości kierowców dotyczących m.in. warunków przewozów drogowych, licencji, zezwoleń itp.IMG_0559
W centralnej części stoiska będzie można odwiedzić Mobilne Centrum Edukacji, na którym nie zabraknie atrakcji nie tylko dla kierowców, ale również dla ich rodzin. Dzieci spędzą pożyteczny czas w kąciku edukacyjno-rozrywkowym, z kolei młodzież i dorośli będą mogli sprawdzić się w testach sprawnościowych czy wypróbować alko-, narko- oraz sengogle. Jak co roku, w programie przewidziany jest również konkurs przeciągania pojazdu służbowego ITD.
Oczywiście, nie zabraknie też największej atrakcji w postaci maskotki ITD, czyli Krokodylka Tirka. Ponadto każdy odwiedzający stoisko ITD będzie mógł zapoznać się z pojazdami służbowymi, którymi na co dzień prowadzone są czynności kontrolne.
Piątkową konferencję rozpoczynającą Master Truck pt. „Zmiany w transporcie europejskim: obawy i oczekiwania” otworzy między innymi Główny Inspektor Transportu Drogowego – Alvin Gajadhur. Dodatkowo Pani Emilia Waleriańczyk – Kuźma, z-ca dyrektora Biura Transportu Międzynarodowego przy GITD wystąpi z prezentacją pt. „Elektroniczny rejestr KREPTD, kontrola zezwoleń, utrata dobrej reputacji w transporcie drogowym”.

Related Post

Related Post