Punkty karne to dla kierowców rzecz święta. Przekroczenie magicznej liczby działa równie czarodziejsko – po prostu znika prawo jazdy! Jednak kierowca najpierw musi się bardzo postarać żeby sztuczka doszła do skutku.
kontrola radiowoz nieoznakowanyPunkty zbieramy za różne zdarzenia na drodze, które łamią prawo i powstały z naszej winy. I o ile nasza jazda nigdy nie została “zapunktowana” to nie musimy się martwić, gorzej sytuacja wygląda gdy kontakt z mundurowymi mamy częsty i owa komisja wysoko punktuje nasze wyczyny na drodze. Wtedy możemy stracić rachubę nad ich liczbą, wręcz ich suma staje się czarną magią. Dlatego lepiej sprawdzać co jakiś czas ich ilość.
Do tej pory mogliśmy sprawdzić ilość punktów jaką zebraliśmy za wykroczenia drogowe udając się do komisariatu policji. Jednak już od poniedziałku tj. 24. kwietnia będziemy mogli to zrobić przez internet. Potrzebny do tego będzie Profil Zaufany. Jeśli takowy posiadamy, po zalogowaniu dowiemy się m.in. ile uzbieraliśmy punktów, datę i miejsce wykroczenia, dane kierowcy czy informację o pojeździe.

E-usługa będzie dostępna za darmo, a jak za darmo to skorzystać trzeba!
Pozwolimy sobie również zakończyć magicznym akcentem. Jeśli poniedziałkowe odkrycie będzie dla Ciebie szokujące – mamy nadzieję że zadziała niczym czarodziejska różdżka i w końcu chociaż zdejmiesz nogę z gazu!
Niech nasze życzenie spełni się!