Master Truck Show to nie tylko ciężarówki, ale też dużo dobrej, zróżnicowanej gatunkowo muzyki.

Zdarza się, że w zgrabnie skomponowanych melodiach i chwytliwych tekstach da się przemycić coś więcej niż tylko czystą rozrywkę. I dokładnie na takich działaniach jest skupiona pop-rockowa kapela HLA 4 TRANSPLANT, która zagra na zlocie w piątek, 20 lipca.

Zespół jest bojowym ramieniem Fundacji dla transplantacji – Zostaw serce na ziemi, promującym ideę transplantologii poprzez muzykę i sztukę. Sama nazwa – HLA – jest skrótem oznaczającym unikalny kod transplantacyjny (z angielskiego Human Leucocyte Antygen)  – każdy z nas posiada inny. Podczas wszystkich koncertów muzycy propagują transplantację jako metodę ratowania życia i zdrowia oraz budują społeczną świadomość w zakresie idei i ogromnej wagi przeszczepów.

Dlaczego? Ponieważ bardzo ważnym jest, aby każdy z nas zastanowił się nad tym, czy jest gotowy oddać kawałek siebie, czyli podzielić się swoim HLA!

Liderem i założycielem zespołu jest człowiek petarda! Znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński: muzyk, producent muzyczny zespołu, założyciel Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi. Na wokalu Marysia Gracka, która swoją pasję do muzyki odkrywała w Studio Buffo. Na gitarze basowej Krzysztof Jaworski, Adam Marcinkowski instrumenty klawiszowe, a na gitarze elektrycznej Max Fox, chórki Agata Matulka.

W imieniu zarówno własnym, jak i zespołu bardzo gorąco zapraszamy na koncert!L:)