Dolnośląska policja wspólnie z niemiecką i przy wsparciu Interpolu rozbiła międzynarodową grupę przestępczą, specjalizującą się w kradzieżach drogich samochodów pisze www.auto-swiat.pl. Na terenie Unii Europejskiej, w tym Polski, zostało skradzionych w sumie 120 pojazdów o wartości blisko 30 mln zł.

grupa przestępcza....
Złodzieje kradli m.in. Mercedesy, Range Rovery czy Porsche. Potem najczęściej rozbierali je na części i transportowali do Libanu lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W trakcie przeszukania jednej z posesji, wrocławscy policjanci znaleźli części samochodowe pochodzące z 44 aut, elektroniczne urządzenia służące do kradzieży pojazdów, komputery, telefony, karty i nośniki pamięci, nawigacje i kluczyki samochodowe.
Wcześniej niemieccy funkcjonariusze w porcie w Bremerhaven przejęli dwa kontenery, w których znajdowały się części oraz pocięte pojazdy. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że auta pochodziły z Niemiec, Austrii i Polski, a zostały skradzione w drugiej połowie tego roku.
Na terenie Polski i Niemiec aresztowano łącznie sześć osób. Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania. Śledztwo prowadzą Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu oraz Prokuratura w Karlsruhe.
Źródło: https://www.auto-swiat.pl
Źródło fotografii: https://www.auto-swiat.pl