W ramach europejskiego finału osiemnastu finalistów prezentowało swoje umiejętności w kilku zadaniach teoretycznych i praktycznych dotyczących silników i różnych układów samochodowych.
Firma DAF organizuje konkurs na Europejskiego Mechanika Roku, aby podkreślić znaczenie profesjonalnych mechaników w serwisach DAF”, skomentował Johan Drenth. „Chodzi głównie o uznanie dla ich zawodu. Nowoczesne ciężarówki to pojazdy zaawansowane technicznie, a do ich naprawy i serwisowania konieczna jest głęboka i obszerna wiedza techniczna. Ponadto mechanik jest wizytówką warsztatu u dealera i odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o satysfakcję klienta. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi w każdym aspekcie.”
Europejski Mechanik Roku firmy DAF
Do konkursu „Europejski Mechanik DAF 2018” swoich mechaników mogą zgłaszać dealerzy DAF z całej Europy. Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej części uczestnicy konkurują o tytuł danego kraju na szczeblu krajowym. W następnym roku zwycięzcy eliminacji krajowych walczą w finale europejskim.
Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.
Każdy dzień to wyzwanie
Marin Pavicic pracuje w serwisie Walter Aichwalder w Klagenfurcie od 15 lat. Rozpoczął pracę jako stażysta i piął się po szczeblach kariery, aż osiągnął obecne stanowisko kierownika stacji obsługi. Marin był zaskoczony zwycięstwem. „To uczucie nie do opisania”, powiedział. „Zadania i testy były niezwykle skomplikowane, więc byłem mocno spięty. Jestem bardzo dumny, że zdobyłem tę nagrodę!” Na pytanie co, jego zdaniem, charakteryzuje dobrego mechanika, odpowiada: „Musisz codziennie stawiać sobie wyzwania. Dzięki temu będziesz się ciągle uczyć, stając się coraz lepszy w swoim fachu.”
DAF-European-Technician-of-the-year-2018
Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V. (od lewej) wręcza nagrodę bardzo szczęśliwemu Marinowi Pavicicowi, kierownikowi stacji obsługi w salonie Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt.
Źródło: Informacja prasowa DAF.