Dowód rejestracyjny posiada sześć rubryk na pieczątki. W sytuacji gdy samochód przejdzie pozytywnie obowiązkowe badanie techniczne, przybijana jest jedna pieczęć. Jeśli już wszystkie rubryki mamy zapełnione, a czeka nas kolejne badanie to najpierw trzeba udać się do urzędu miejskiego lub starostwa w celu wymiany dowodu rejestracyjnego. Należy zabrać ze sobą kartę pojazdu, dowód rejestracyjny oraz wypełniony wniosek. No i kasę też trzeba wziąć, a dokładniej 54,50.
Jednak Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaskakuje, przygotowało rozporządzenie, które jeśli faktycznie zostanie wprowadzone, spowoduje że już nie będzie trzdowód rejeba wymieniać dowodu rejestracyjnego na nowy gdy zabraknie miejsca na pieczątki.
Wystarczyć ma tylko zaświadczenie wystawione przez diagnostę o pozytywnym przejściu badania, które rzecz jasna trzeba będzie wozić ze sobą.
Oczywiście nadal będzie można wymienić dowód na nowy, jednak warto się zastanowić czy naprawdę jest to konieczne, ponieważ w nie tak odległych planach jest również usługa cyfrowego dowodu rejestracyjnego jak i prawa jazdy, a wtedy wersja papierowa tych dokumentów nie będzie musiała towarzyszyć nam będąc w trasie.

Zobacz także