Gdyby tak zmiksować strefę oldtimerów i amerykańskich aut, dorzucić do tego trochę rock ‘n’ rollowego buntu, ducha czasów prohibicji i hollywoodzkiego blichtru, co by wyszło?

Jedna z najbardziej odjachanych mieszanek na 4 kółkach na Master Truck’u!:)

Seniorem w tym mechanicznym gronie będzie Rat Rod zbudowany na bazie Dodge’a Brothers’a z 1925r. Autorem pomysłu jest Piotr „Krzyżak” Krzyżański. Sam też zbudował swojego drucianego szczura. Maszyna składa się z części co najmniej 10 różnych marek, co czyni ją niepowtarzalną. Niepowtarzalny jest też pasażer widoczny na zdjęciach – ciekawe, czy on też pamięta lata 20. minionego wieku? ;)

Ze „stajni” Krzyżaka przybędzie też na zlot Buick Special z 1956r. Zawadiackie auto kojarzące się z czasami Elvisa, Buddy’ego Holly’ego, gum balonowych i dziewczyn z kalendarza. Podobnego Buicka można było zobaczyć zresztą w kultowym filmie „Grease” z Johnem Travoltą (nie, nie mówimy o Błyskawicy ;) ). Kto pamięta, w której scenie?

KRZYZAK BUICK SPECIAL

Kolejne cacka przybędą do nas ze Świebodzina z garażu Autoretro pana Krzysztofa Trzemielowskiego.

Pierwszym z ekipy świebodzińskich aut jest już drugi na naszej liście Rat Rod – Plymouth z 1933r. z silnikiem V8. Karoseria w jedynym właściwym kolorze, czyli patyny z patynowymi szczurami na zderzaku. Ale nie bójcie się – przy budowie tego pojazdu nie ucierpiało żadne zwierzę.

Towarzyszyć mu będzie oryginalny pickup z 1950r. – Chevrolet 3100. Gdzieś w głowach majaczy nam wizja jego kuzyna z horroru „Droga bez powrotu”. Oby nasz gość przyjechał bez rodziny kanibali… :)

Wisienką na świebodzińskim torcie będzie Mercury Cougar z 1971r. Prawdziwy bandyta wśród aut. Do tego dość sławny. Dokładnie ten samochód wystąpił w teledysku do piosenki „Dla mnie masz stajla” zespołu Trzeci Wymiar.

AUTORETRO MERCURY COUGAR

Dzisiejszą listę zamyka prawdziwy klasyk. Oryginalny Buick Roadmaster z 1948 r., a przywiezie go do nas pan Zbigniew „Demolka” Kempa. Dokładnie taki sam model, z tego samego rocznika wystąpił w „Bulwarze Zachodzącego Słońca” w złotych czasach Hollywood.

DEMOLKA BUICK ROADMASTER

Nie możemy się doczekać takich gości! :)

Chcę zgłosić swój pojazd na zlot! | Chcę zobaczyć pozostałe zgłoszone pojazdy!

Zobacz także